Pred pár dňami došlo k nezvyčajnému incidentu, pri ktorom utrpel 76-ročný muž vážne zranenia hlavy. Aj napriek snahe lekárov sa cyklistu, žiaľ, nepodarilo zachrániť. Dôvodom, prečo došlo k smutnej tragédií, je správanie sa obyčajnej straky.

K nehode došlo uplynulý víkend v austrálskom meste Wollongong, keď sa dôchodca vozil na bicykli. V nečakanej chvíli k nemu priletela straka, ktorá zo začiatku na cyklistu nalietavala. Podľa svedkov začal byť vták čoraz viac agresívny a na muža priamo útočil.

76-ročný muž sa snažil straky striasť, pričom zišiel s cesty a hlavou narazil do plotového stĺpika. Následne ostal v bezvedomí a o pomoc pre muža požiadali okoloidúci. Senior však pri náraze utrpel ťažké zranenie hlavy a po prevoze do nemocnice napokon zomrel. Celú záležitosť momentálne vyšetruje polícia.

V tomto období je totiž v Austrálii tzv. ,,stračia sezóna“, kedy sú vtáky tohto druhu obzvlášť agresívne a nemajú problém zaútočiť. Dôvodom sú vajíčka alebo mladé, ktoré majú v hniezdach a chcú ich chrániť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com  |  Foto: Pixabay, YouTube