Predseda Smeru dlhodobo presadzuje myšlienku dobrovoľného očkovania. Sám sa nechal opakovane počuť o tom, že sa zaočkovať nenechá a k vakcíne proti Covidu nemá dôveru. Na utorkovej tlačovej besede však tvrdil, že niekto zaňho vyplnil formulár eHranica, kde je uvedená informácia o politikovej plnej zaočkovanosti.

Robert Fico sa už nejedenkrát nechal počuť, že nie je zástancom povinného očkovania. Opakovane sa vyjadril, že očkovaniu nedôveruje rovnako ako vakcíne a spochybňuje aj dostupné štatistiky o zaočkovanosti obyvateľov.

Na utorkovej tlačovej besede prezradil verejnosti, že sa k nemu dostala informácia o jeho vlastnej plnej zaočkovanosti. Expremiér ale popiera, že by sa nechal očkovať a tvrdí, že ktosi za neho vyplnil formulár eHranica, podľa ktorého sa mal 31. júla 2021 pri prekročení hraníc takto zabezpečiť proti povinnej karanténe.

Nie som zaočkovaný a nepôjdem sa dať zaočkovať,“ zopakoval pred novinármi. Fico ďalej dodal, že NCZI údajne priznalo, že v tomto prípade išlo o hackerský útok, no napriek tomu ho Úrad verejného zdravotníctva opakovane vyzýva k preukázaniu očkovania, keďže v opačnom prípade by došlo k porušeniu zákona. Odmieta tiež, že by v tom čase cestoval do zahraničia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3 │ Foto: FB/Robert Fico