V sobotu 18. marca 2017 nás bohužiaľ, navždy opustil bývalý moderátor a politik Róbert Beňo. Slovensko sa z tejto nečakanej straty spamätávalo ešte niekoľko dní. Dalo sa však smrti známeho Slováka zabrániť?

Podľa kardiológa Viliama Fischera sa príznaky toho, že všetko nie je s Robovým zdravým v poriadku objavili už pre nejakým časom. Už v apríli minulého roka mu vraj bola navrhnutá operácia, z dôvodu zlej srdcovej chlopne a zúženej cievy. Podľa vyjadrení, ktoré poskytol lekár Fischer pre cas.sk, je možné, že Robo podcenil niektoré príznaky a nepripisoval im patričnú vážnosť.

Teória tohto kardiológa smeruje k mozgovej príhode ako príčine smrti. Pravdepodobne sa mu dokonca vytvorili aj krvné zrazeniny v okolí chlopne, ktorá bola poškodená. Tieto zrazeniny sa následne mohli odtrhnúť a dostať sa do mozgu, čo môže mať na jedinca smrteľné účinky.

To, či by sa skoršou operáciou dalo Beňovi pomôcť sa už asi nedozvieme. Ostáva nám len poučiť sa a nepodceňovať príznaky, ktoré sa na prvý pohľad nemusia zdať vážne. Je tiež potrebné v dnešnom hektickom a rýchlo plynúcom svete zastaviť sa a nájsť si čas aj na seba a svoje zdravie. Každopádne je nám tejto straty nesmierne ľúto a na Roba spomíname vo svojich myšlienkach.

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube