V parlamente malo v uplynulých dňoch dôjsť k ďalším konfliktom, v ktorých mal mať hlavné slovo najmä známy poslanec. Po tom, čo mal zvýšiť hlas na poslankyňu OĽaNO, sa mali báť aj jej kolegovia, ktorí boli pripravení brániť ju v prípade útoku. Jej sťažnosť však nie je jediná.

Odídenec od Kotlebu Miroslav Suja zo strany Republika má mať na triku viaceré sťažnosti kolegov pre svoje správanie sa na pôde parlamentu. Len nedávno mal pritom potýčku s Igorom Matovičom, na ktorého vylial vodu. Tentokrát sa však posťažovala poslankyňa OĽaNO Zita Pleštinská, ktorá ho počas jeho výstupu upozornila, aby tak nekričal.

Sedí pri mne blízko, tak som ho prosila, aby hovoril tichšie. Potom za mnou prišiel a kričal, že čo si to dovoľujem. Vyhráža sa vo svojich faktických poznámkach, veľmi kričí, dáva si to na videjká pre svojich voličov. Povedala by som, že poslanci by sa mali inak správať,” uviedla pre Aktuality. Rovnako sa voči poslancovi ohradil aj jej kolega Marek Šefčík či Jana Majorová Garstková.

Šefčík Suju, ktorý v minulosti poskytoval služby odsúdenému Mikulášovi Černákovi, označil za “steroidmi nadopovaného a napuchnutého poslanca”. “Ona mu povedala, aby nezvyšoval hlas, on sa postavil z lavice, postavil sa pred ňu ako taký kohút, napol svaly a začal na ňu kričať. Niektorí naši poslanci boli v strehu, postavili sa a chceli ju brániť. My sme sa normálne zľakli, že ju ide napadnúť,” dodáva zhrozene. Suja sa však bráni slovami, že sťažujúci sa poslanci sa neboja jeho, ale toho, čo príde po skončení ich vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Nedávny konflikt Suju s Matovičom

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/SME