Sociálnou sieťou Facebook začali kolovať šokujúce fotky muža, ktorý zbadal v Michalovciach na parkovisku odstavené motorové vozidlo, kde spinkalo v autosedačke malé dieťatko. Vonku bolo 25 stupňov, rodičov nikde, len v aute ostalo pootvorené predné okno.

Zdá sa, že niektorí rodičia sú nepoučiteľní a i po tragédii, ktorá sa stala minulý týždeň v pondelok, kedy v aute zomrela 2-ročná Sabinka, nechávajú svoje malé ratolesti samé bez dozoru. Aj pri teplote 25 stupňov, môže dôjsť k tragédii, nakoľko sa v uzatvorenom aute vzduch rýchlo prehrieva a už po pár minútach sa šplhá nad hranicu 30 stupňov, čo pre malý detstký organizmus pôsobí mimoriadne nepriaznivo. Za polhodinu sa dokonca z auta stane 40 stupňové peklo.

Ako uvádza náhodný okoloidúci, v aute bolo pootvorené okno na 8 centimentrov a rodičia svoje dieťa nechali bez dozoru na 15 minút. Celý prípad mala ihneď riešiť polícia.

Boli ste aj vy svedkami niečoho zaujímavého, o čom by mali vedieť ostatní? Pošlite nám TIP na článok alebo fotky na náš e-mail: redakcia@hitky.sk. Ďakujeme.

Zdroj / Foto: Facebook, depositphotos.com