Robert Fico sa pokúsil návrhom v parlamente odvolať ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, no napokon neuspel a politička si svoje miesto obhájila. Predseda Smeru ale nepoľavuje a v stredu na tlačovej besede okrem kritiky predstaviteľov justície položil Kolíkovej záhadnú otázku. 

Fico sa po neúspechu v odvolávaní ministerky Kolíkovej opäť postavil pred novinárov na stredajšej tlačovej besede, na ktorej nechýbalo ani množstvo názorných hárkov s magnetickou tabuľou. Predseda Smeru sa tentokrát rozhodol skritizovať predstaviteľov justície, ktorí by mali byť riešení a hovoril aj o „selektívnej spravodlivosti“ či cielenej snahe zlikvidovať opozíciu.

Spomenul pritom špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý bol odsúdený za dopravnú nehodu, námestníka Petra Kysela a jeho disciplinárne stíhanie za omeškanie lehôt v oblasti väzby obvinených. U predsedu Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubalu zas Fico spomenul dvakrát alkohol za volantom, kým u sudcu Najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta kritiku postupu zo strany Ústavného súdu za postup pri námietke zaujatosti. Napokon kritizoval aj sudkyňu Špecializovaného trestného súdu Pamelu Záleskú, ktorá mala nechať napriek prieťahom vo väzbe obvineného Jozefa Reháka.

Expremiér však položil aj veľmi záhadnú otázku, ktorú adresoval ministerke Kolíkovej. Naznačil totiž, že existuje podozrenie z pokusu o samovraždu u ďalšieho obvineného v známej kauze: „Je pravda, že tento človek je hospitalizovaný v nemocnici v Trenčíne?“ opýtal sa prekvapivo so slovami, že by mal túto otázku rád zodpovedanú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico │ Foto: YT/Denník N, REFRESHER SK, FB/Robert Fico