Boris Kollár aktuálne čelí odvolávaniu z postu predsedu parlamentu po tom, ako vyplávali na povrch informácie o jeho diplomovej práci z vysokej školy v Skalici. Najnovšie odhalenia medzi hnutím a Kollárovými firmami sú ale minimálne rovnako prekvapivé.

Hlava hnutia Sme rodina musí čeliť jednému škandálu za druhým. Najprv vyplávalo na povrch, že Boris Kollár sa v tajnosti stal aj po 11.krát otcom, pričom s Mirkou z Levíc sa zoznámil cez internet. Netrvalo dlho a na predsedu parlamentu sa zosypala kritika kvôli jeho diplomovej práci, ktorou ukončil štúdium v Skalici. Pre podozrenie z plagiátorstva žiada jeho odstúpenie aj strana SaS, no Kollár tvrdí, že ak skončí on, z koalície odíde celé hnutie, čo Lucia Ďuriš Nicholsonová označila za vydieranie.

Na politika ale vytiahol portál Aktuality aj celkom nové a nepríjemné zistenia. Kollárovo hnutie malo po voľbách od roku 2016 získať spolu asi 4 milióny eur, pričom v roku 2019 mu samotný Kollár bezúročne požičal vyše 720-tisíc eur a v roku 2020 približne 400-tisíc eur. Časť peňazí sa ale dostala naspäť k predsedovi hnutia. Kollárova firma Goimpex Bratislava totiž prenajala hnutiu v roku 2017 priestory a získala tak 1,2 milióna eur, neskôr po prikúpení ďalších priestorov hnutiu získala 1,7 milióna eur. Priestory, ktoré Sme rodina prenajala, sa navyše nachádzajú na Leškovej ulici, kde sídli aj Kollárovo Fun Radio.

Sme rodina si od roku 2016 rovnako prenajíma autá od Kollárovej firmy Goimpex Bratislava ako aj Fun media group. Aby toho nebolo málo, časť zakúpených priestorov zase hnutie spätne prenajíma firmám Kollára. Predseda parlamentu na otázky ohľadne nových zistení zatiaľ nezareagoval.

Svoje si však o tom myslí riaditeľ Transparency International Slovensko Gabriel Šípoš. Aj keď podľa neho nemusí ísť v tomto prípade o podozrivé vzťahy medzi hnutím a jeho firmami, zvýšená ostražitosť je na mieste. „Pretože transakciami medzi vlastnými subjektmi viete nepozorovane prelievať peniaze a ide naozaj o veľké peniaze,“ uvádza. Zaujímavé môže byť podľa neho aj preverenie trhových cien. „Rád by som videl, či tie ceny boli trhové a či hnutie takto nesanovalo firemný biznis. Z pohľadu súvislostí tých obchodov ale tipujem, že súkromné Kollárove firmy na tom určite neprerábajú, majú garantovaný biznis s politickým hnutím a nemusia o tie zákazky súťažiť,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook/Sme rodina, Boris Kollár