Krimi Ďalší ranný zásah NAKA: Polícia zadržala vysokopostaveného funkcionára!

Ďalší ranný zásah NAKA: Polícia zadržala vysokopostaveného funkcionára!

V stredu (2. decembra) v skorých ranných hodinách prebehla ďalšia razia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá tentokrát mala zadržať vysokopostaveného funkcionára a člena SIS. Len pred pár hodinami bol pritom z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti obvinený Jaroslav Haščák z Penty.

Televízia JOJ len pred okamihom priniesla informáciu, podľa ktorej sa v dome Jozefa Reháka v Šali uskutočnila policajná razia. NAKA mala počas nej zadržať práve bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Ministerstva vnútra SR. Ďalšie informácie portálu hovoria aj o zadržaní vysoko postaveného príslušníka Slovenskej informačnej služby a viacerých bývalých policajtov krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

„O dnešnej policajnej akcii nemáme žiadne oficiálne informácie. Nepoznáme skutkové podstaty, ktorých sa to má týkať, zoznam osôb, ani obdobie, počas ktorého sa mala protiprávna činnosť udiať. Z uvedeného dôvodu nevieme posúdiť ani či súvisela s SIS. Preto sa dnes nevieme a nemôžeme meritórne k danej veci vyjadriť,“ uviedla SIS v stanovisku pre TV JOJ.

K celej akcii pod názvom „Božie mlyny“ sa vyjadrila i polícia, ktorá potvrdila, že doposiaľ zadržala šesť osôb a procesné úkony pokračujú. „Trestná činnosť sa mala týkať korupcie, jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,“ uviedol k prípadu hovorca Michal Slivka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk, polícia | Foto: FB/Policia SR

Exit mobile version