Richard Sulík zvolal vo štvrtok tlačovú besedu, na ktorej upozornil na závažné informácie, kvôli ktorým nevylučuje v budúcnosti aj podanie trestného oznámenia. Na nezrovnalosti upozornil v jednom zo svojich článkov aj nebohý novinár Ján Kuciak.

Richard Sulík, ktorý je aktuálne ministrom hospodárstva a podpredsedom vlády pre ekonomiku, zvolal vo štvrtok spolu so starostkou Bratislavy – Starého Mesta Zuzanou Aufrichtovou tlačovú besedu, na ktorej predostrel závažné podozrenie. To sa týka firmy Deloitte audit, ktorá vykonala kontroly účtovníctva a financií v Bratislave za obdobie rokov 2016 až 2018. Následne však po kontrole Najvyššieho kontrolného úradu v roku 2019 došlo k škandalóznym zisteniam.

Kým Deloitte tvrdil, že všetko v účtovníctve mesta je v poriadku, NKÚ zistil významné pochybenia. „Kontrola potvrdila významné prípady porušenia zákona o účtovníctve a postupov účtovania, najmä pri účtovaní pohľadávok, rezerv a opráv z minulých období, následkom čoho nebolo zobrazené verné a pravdivé zobrazenie skutočnosti. V úradníckej reči to znamená, že klamali,“ uviedol Sulík. Na firmu a jej postupy pritom v minulosti upozornil v článku aj nebohý Kuciak.

Sulík dodal, že v prípade preukázania zvažuje aj podanie trestného oznámenia na celú firmu či na konkrétne osoby. „Práve som ministrovi pôdohospodárstva odovzdal závažné zistenia týkajúce sa audítorskej spoločnosti Delloitte Audit, ktorá „úraduje“ aj na jeho ministerstve. Táto spoločnosť podľa vyjadrenia Najvyššieho kontrolného úradu, robila pochybné predražené audity pre štát. Bývalí ministri s nimi s radosťou uzatvárali miliónové zmluvy, ktovie prečo furt a dookola stále s nimi. Ale tomu môže byť koniec – obrátili sme sa na Úrad pre dohľad nad výkonom auditu a poskytneme im všetky dôkazy na to, aby si takáto firma na Slovensku už ani neškrtla,“ píše na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 │ Foto: Facebook/Richard Sulík