Len nedávno vyplynulo z výpovede Františka Imreczeho, že vo Ficovej kancelárií mali prebiehať tajné stretnutia o Kiskovi a firme KTAG. Najnovšie výpovede Bernarda Slobodníka však šokujú ešte viac. Maril Bödör a Gašpar vyšetrovanie dnes už odsúdeného Bašternáka?

Po výpovedi Imreczeho o materiáloch na Kisku, ktoré sa preberali vo Ficovej kancelárií, sa dostala na verejnosť aj šokujúca výpoveď exšéfa národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka. Ten podľa informácií portálu Akutality vypovedal, že vyšetrovanie dnes odsúdeného Ladislava Bašternáka, ktorý prenajímal byt Ficovi, mal mariť exprezident polície Tibor Gašpar a Norbert Bödör.

Nakoľko sa nasadzovali sily a prostriedky určité a k týmto osobám sa išlo pred pracovnou dobou, som deň pred vykonaním tohto predvedenia osôb bratislavskou expozitúrou finančnej polície informoval aj p. Hraška len všeobecne, s čím on mi dal aj ústny alebo telefonický súhlas, že to berie na vedomie,“ uviedol. Slobodníkovi mal však krátko na to zavolať práve Gašpar so slovami, aby sa dostavil na 6. poschodie v Transpetrole, kde ho čakal spolu s Bödörom.

Posadili sme sa a pán Gašpar mi začal klásť otázky, že akých ľudí ideme ráno predvádzať, čo to má byť, aký to má dôvod a význam, prečo nie je on o tom informovaný, veď sa jedná o vec Bašternáka,“ spomína. „Bolo mi povedané, či si uvedomujem, že tieto osoby spolu s Bašternákom majú blízky vzťah na rôznych vplyvných ľudí, premiér Fico je v podnájme v Bašternákovom byte, opätovne bude spôsobená z tohto konania len mediálna fraška proti Smeru a hlavne proti Ficovi,“ dodal tiež. Bašternákove firmy prehliadla polícia v 2016, no nikoho nepredviedli na výsluch a rovnako ani v 2017 po zásahu u Bašternáka. Za mreže poputoval až rok po vražde novinára, pričom dostal 5 rokov nepodmienečne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Robert Fico