Na hlavu Igora Matoviča sa vzniesli nové vlny kritiky. Jednu si vyslúžil od prezidentky Čaputovej za to, že odmieta uvoľniť peniaze ministrovi zdravotníctva na očkovaciu kampaň, kým s ďalšou prišiel predseda mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini.

Igor Matovič sa aktuálne opäť nachádza pod paľbou kritiky. Len nedávno mu poslala jasný odkaz prezidentka Zuzana Čaputová po tom, ako odmietol ako minister financií uvoľniť prostriedky pre ministra zdravotníctva na očkovaciu kampaň. Najnovšie sa doňho obul aj predseda Hlasu Peter Pellegrini, ktorý ho znova vyzýva k odstúpeniu.

Dôvodom má byť nákup antigénových testov počas pandémie, ktoré získal štát od trnavskej firmy Eurolab Lambda, ktorá má byť podľa jeho slov spriaznená Matovičovi. „Igor Matovič sa ukázal ako človek, ktorý všetkých oklamal,“ tvrdí predseda Hlasu, kým sa vysmieva z toho, že pred voľbami sa mal hrať na „najspravodlivejšieho zo spravodlivých“.

Rovnako požaduje aj odstúpenie predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Jána Rudolfa, taktiež v súvislosti s nákupom antigénových testov. Napokon Pellegrini Matoviča vyzval, aby sa úplne stiahol z verejného života, pričom uvedené skutočnosti považuje za škandál najhrubšieho zrna.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia, Televízia Markíza