Vojna na Ukrajine prebieha aj naďalej, hoci poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč predpokladá, že do začiatku mája by mohli boje utíchnuť. Nateraz ale prichádzajú na Slovensko ďalšie tisícky vojnových utečencov. Rusko sa najnovšie vyhráža rovnakým scenárom aj ďalšej krajine.

Vojnu na Ukrajine prezentuje Putin ako špeciálnu vojnovú operáciu, ktorá je nateraz podľa jeho slov úspešná. Najnovšie sa rovnakým scenárom ako u východných susedov vyhráža Rusko aj Bosne a Hercegovine. Tá plánuje vstúpiť do EÚ aj NATO.

Ruský veľvyslanec v Bosne a Hercegovine Igor Kalabuchov podľa Odessa Journal uviedol, že Bosna má právo spraviť vlastné rozhodnutie, no Rusko by v prípade hrozby opäť reagovalo: „Ak sa rozhodne byť členom akejkoľvek aliancie, je to jej vnútorná záležitosť. Naša odpoveď je už iná vec… Príklad Ukrajiny ukazuje, čo očakávame. Ak by sa vyskytla nejaká hrozba, odpovieme,“ varoval.

Kalabuch dodal, že západ predstavuje hrozbu pre bezpečnosť Bosny a Hercegoviny, keď hovorí o údajnom pripravovanom pláne Ruska. „Nemáme žiadne plány. Budeme reagovať po analýze strategickej a geopolitickej situácie,“ zakončil vyhlásenie. Željko Komsic z predsedníctva krajiny odvetil, že slová ruského veľvyslanca o agresii a príklade Ukrajiny, sú jednoznačné, a zároveň neakceptovateľné pre Bosnu a Hercegovinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: odessa-journal.com │ Foto: YT/news.com.au