Pandémia koronavírusu udrela na Slovensku v plnej sile, pričom práve od 15. októbra začali na našom území platiť nové bezpečnostné pravidlá. Okrem povinnosti nosiť rúško ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch, dostali stopku nielen fitness centrá či stredné školy, ale i reštaurácie!

Od štvrtkového rána platia na Slovensku nové bezpečnostné pravidlá, v dôsledku ktorých má dôjsť k zamedzeniu šírenia sa koronavírusu. Napätie nielen v parlamente, ale aj v koalícii sa dá v posledných dňoch doslova krájať, nakoľko Richard Sulík nesúhlasil s dnes už schváleným návrhom zatvoriť gastro prevádzky a povoliť predaj jedla či nápojov výhradne zabalené či s donáškou priamo domov. Jednu alternatívu však hostia reštaurácii predsa len majú, a to konzumovať na terasách. Áno, od polovice októbra..

Vláda však rovnako, ako v prvej vlne pandémie, zvolila úplne iný meter pre vlastné pohodlie, keď parlamentný bufet nechala otvorený v štandardnom režime! Kým tisíce domácich podnikateľov v gastro službách v dôsledku koronavírusu krachuje a nemá z čoho živiť vlastné rodiny, hlava Národnej rady odkázala, že predmetné zariadenie nie je reštaurácia. „Musím zabezpečiť jedlo pre poslancov. Keď môžeme sedieť vedľa seba v poslaneckých laviciach, môžeme vedľa seba sedieť aj vo výdajni jedla. Všetky bezpečnostné opatrenia sú zabezpečené – rozostupy medzi stolmi či dezinfekcia,“ povedal pre Pravdu Boris Kollár.

Ako tvrdí, o skutočnosti, že jedáleň ostáva otvorená, hlasovali všetky politické strany, pričom nevidí dôvod na obavy. „Tiež sa nepýtate Volskwagenu alebo Jaguáru, či zatvárajú od štvrtka svoje kantíny. Jednoducho ľudia musia jesť,“ útočí politik. Kým v parlamente údajne stačí, že predstavitelia štátu sa snažia dodržiavať odstupy, nosia rúška a pravidelne si dezinfikujú ruky, u verejnosti to, žiaľ, neplatí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pravda.sk | Foto: IG/Boris Kollar