Víkend začal tragickými udalosťami. Svetové médiá prinášajú smutnú správu o havárii lietadla, ktorá si vyžiadala nielen životy ľudí na palube, ale aj na zemi. Príčiny hororovej nehody sú aktuálne v štádiu vyšetrovania.

Hrôza! V sobotu 17. marca došlo v dopoludňajších hodinách miestneho času k tragickej leteckej havárii severne od filipínskej metropoly Manila v provincii Bulacan, informovali miestne úrady. Menšie dvojmotorové lietadlo Piper 23 Apache prevádzkované spoločnosťou Lite Air Express sa z doposiaľ neobjasnených príčin zrútilo na rodinný dom krátko po svojom štarte z blízkeho letiska. Na palube sa v čase nešťastia nachádzalo 6 ľudí vrátane dvoch pilotov, nikto z pasažierov kolíziu s obytnou zónou neprežil. Ďalšou obeťou sa stala 80-ročná žena, ktorá sa nachádzala v čase havárie v spomínanom dome.

“Z miesta nešťastia šľahali plamene a z lietadla ostali len trosky, tragédiu nikto neprežil,” informoval policajný hovorca hlavného veliteľa úradu John Bulalacao. Prečo muselo zahynúť sedem nevinných ľudí je hlavnou otázkou prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: news.com.au, xinhuanet.com | Ilustračná foto: YouTube