Je to iba pár hodín, čo letecká spoločnosť Brussels Airlines oznámila, že plánuje zrušiť 675 letov. Žiaľ, nejde o posledný prípad, kedy musela letecká spoločnosť dospieť k výrazným škrtom. Ďalšie aerolínie totiž ohlásili zrušenie letov, no tentokrát ide o tisíce plánovaných ciest.

Spoločnosť British Airways oznámila, že od augusta do konca októbra plánuje zrušiť 10 300 letov. Už pred pár týždami pritom avizovala, že je nútená odvolať viac ako 19-tisíc letov, a teda počas troch mesiacov sa tak kompletne zruší takmer 30-tisíc plánovaných letov. Dôvodom má byť výrazný nedostatok zamestnancov, ktorý vznikol následkom pandémie koronavírusu. O prácu prišlo približne 10-tisíc ľudí.

Aerolínie majú postupne kontaktovať klientov, ktorí si zakúpili letenky na zrušené spoje. Podľa dostupných informácií im bude ponúknuté vrátenie plnej výšky ceny letenky alebo im bude zarezervovaný let v inej spoločnosti. V týchto chvíľach sa majú problémy zrušených letov týkať letísk London Heathrow, Gatwick a City.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com  |  Foto: FB/British Airways