Z českej hudobnej scény dorazila ďalšia smutná správa. Na večný odpočinok odišiel český hudobník a zakladateľ zo známej rockovej kapely. Hoci sa nateraz nevie presná príčina úmrtia, fanúšikov zaskočil aj fakt, že spevák a gitarista mal len 57 rokov. 

Český spevák, skladateľ, textár a gitarista Zbyněk „Bobr“ Horák odišiel do hudobného neba vo veku 57 rokov. Umelec stál pri zrode úspešnej rockovej kapely Argema, ktorá smutnú správu sprostredkovala fanúšikom na sociálnej sieti. Na Slovensku zasiahla fanúšikov správa o úmrtí hudobníka z východu krajiny.

Zastihla nás, bohužiaľ, veľmi smutná správa. Navždy nás opustil Zbyněk „BOBR“ Horák – spevák, skladateľ, textár, gitarista, ktorý neodmysliteľne patril k Argeme. R.I.P, BOBR,“ napísali, pričom sa pod statusom začali okamžite zbierať kondolenčné príspevky ľudí.

Zbyněk patril k spoluzakladateľom Argemy v roku 1982, kde pôsobil až do roku 1989. Pre kapelu napísal desiatky hitov ako Tohle je ráj či Modré pondělí. Na konci 90-tych rokov začal vystupovať vo formácií Bobr a Motýl, kde spieval až do roku 2005. Spomedzi 150 piesní, ktoré mal napísať, bola jeho najobľúbenejšou skladba Vyznání. V kapele Argema už pritom došlo pred rokmi k jednej tragédií, keď v roku 1995 zomrel gitarista Bohdan Furch priamo na koncerte po tom, ako ho zasiahol elektrický prúd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Argema