Došlo k ďalšej vražde mladej novinárky. V severoírskom meste Londonderry došlo na ulici k streľbe, pri ktorej neznámy útočník vystrelil na skupinku policajtov a novinárku Lyru Mckee. Zraneniam v nemocnici podľahla…

Na ulici severoírskeho mesta Londonburry došlo k ďalšej tragickej udalosti. Novinárka, ktorá pochádza z Belfastu, bola vo večerných hodinách zastrelená. Približne o 23.00 miestneho času vystrelil neznámy útočník na skupinu policajtov a novinárku Lyru McKee. Mladá žena bola pôvodne len zranená, no svojim zraneniam v nemocnici podľahla. Len pred pár mesiacmi pritom zavraždili bulharskú novinárku Viktoriu M.

Len pár minút pred incidentom stihla zverejniť záber zo štvrti írskych nacionalistov Creggan. Asistent náčelníka polície Mark Hamilton je pritom presvedčený, že išlo o terorizmus: “Sme presvedčení, že toto je teroristický čin a že ho spáchali násilní opoziční republikáni. Naše hodnotenie v tomto bode je, že je za tým s najväčšou pravdepodobnosťou nová IRA (Írska republikánska armáda), a to tvorí základnú líniu nášho vyšetrovania,“ prezradil pre BBC so slovami, že začali vyšetrovanie vraždy.