Na slovenských cestách došlo v uplynulých hodinách k ďalšej dopravnej nehode, pri ktorej úradoval alkohol. 39-ročná vodička Škody Octavia si sadla za volant so značným promile, pričom sa pravdepodobne dostatočne nevenovala ani vedeniu vozidla!

Zdá sa, že Slováci sa stále nepoučili z fatálnych zlyhaní iných osôb, ktoré svojim konaním spôsobili dopravné nehody a účastníkom premávky početné zranenia, prípadne ich dokonca pripravili o život. Polícia najnovšie informovala verejnosť o opitej vodičke, ktorá v Novom Meste nad Váhom jazdila po Hurbanovej ulici smerom na ulicu Klčové.

Na križovatke sa pravdepodobne dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a nesledovala situáciu v cestnej premávke, pričom spôsobila dopravnú nehodu a to tak, že narazila prednou ľavou časťou svojho vozidla do vozidla Peugeot. V dôsledku dychovej skúšky bolo u šoférky namerané 1,60 promile alkoholu, na základe čoho bola obmedzená na osobnej slobode a bol jej zadržaný vodičský preukaz.

„Obvinená putovala z cely policajného zaistenia priamo pred sudcu Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom, ktorý jej vymeral 1 ročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom 18 mesiacov a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na 36 mesiacov,“ uviedla k prípadu polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj