Česká liga na rozdiel od slovenskej nespí a okrem odchodov zaznamenáva aj veľké príchody. Aj to je značný rozdiel medzi našimi ligami.

[sociallocker]24-ročný ofenzívny futbalista Václav Kadlec pred tromi rokmi odišiel zo Sparty za viac ako tri milióny eur do nemeckej ligy, z ktorej po dvoch rokoch prestúpil do dánskeho Midtjyllandu, s ktorým získal titul. Teraz sa však vracia do Čiech! To, čo si nevieme u nás predstaviť sa v susednom Česku podarilo. Václav Kadlec sa za 2,7 milióna eur vrátil do klubu, z ktorého pred tromi rokmi odišiel. “Je to pre nás veľká udalosť, veď je to suverénne najdrahšia posila v histórií klubu. Je skvelé, že hráč ako on bol ochotný vrátiť sa a pomáhať Sparte k úspechom,” rozplývali sa v klube.

Skutočne je to veľká bomba, veď Gino van Kessel odišiel z Trenčína do Slávie za 1,1 milióna, pričom to bol najdrahší prestup v histórií českej ligy. Po dvoch mesiacoch však táto suma je len smiešnou oproti tejto! Uvidíme, ako si Sparta aj s Kadlecom a Rosickým povedie v domácej lige a v Európskej lige.

Zdroj: eurofotbal.cz | Foto: Facebook
[/sociallocker]