Robert Fico ešte poriadne nepredýchal odchod skupiny poslancov a už sa na neho valí ďalšia nepríjemná správa. Jeden z jeho verných priaznivcov sa totiž rozhodol stranu Smer-SD opustiť a prestúpiť do novovzniknutej strany Petra Pellegriniho.

Pre šéfa smerákov bolo tvrdou ranou, keď jeho stranu opustila skupina poslancov na čele s expremiérom, pričom dostala prezývku “Pelleho jedenástka“. Dnes sa však nová strana chváli pomenovaním Hlas-Sociálna demokracia.

Vyjadrenia 44-ročného politika však nadchli ďalších členov strany Smer-SD, pričom najnovšie sa pre odchod rozhodol primátor Považskej Bystrice Karol Janas. Pred pár dňami oficiálne ukončil členstvo, a zároveň sa vzdal postu predsedu považskobystrickej okresnej organizácie i predsedu poslaneckého klubu v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Janas však nielenže odchádza, ale vstupuje do strany Pellegriniho. ,,Sociálna demokracia sa delí na dve strany a strana Petra Pellegriniho je mi oveľa bližšia po odbornej i mentálnej stránke, rovnako blízke mi je, ako si predstavuje budúcnosť Slovenska a rozvoj regiónov,” uviedol politik pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/SME, FB/Karol Janas-Primátor Mesta Považská Bystrica, Peter Pellegrini