Šoubiz Ďalšia rana pre hudobný svet: Na večný odpočinok sa pobrala uznávaná umelkyňa!

Ďalšia rana pre hudobný svet: Na večný odpočinok sa pobrala uznávaná umelkyňa!

Ilustračná foto

Dňa 30. marca 2017 sa na verejnosť dostala smutná správa, ktorá hovorí o úmrtí známej speváčky. Rosie Hamlin, ktorá si v 60. rokoch minulého storočia podmanila celý svet krásnou skladbou Angel Baby, sa pobrala na večný odpočinok.

Rosalie Méndez Hamlin, svetu známa len ako Rosie, sa narodila v roku 1945 a svoj život zasvätila hudbe. Jej kariéra začala v období, keď ešte navštevovala strednú školu. Ako štrnásťročná napísala báseň Angel Baby, ktorá bola venovaná jej prvému priateľovi. Po založení skupiny Rosie and the Originals sa rozhodla, že zo svojho diela spraví pieseň. Vďaka nej si v 60. rokoch podmanila celý svet, dokonca ju prespieval aj samotný velikán menom John Lennon. So skupinou spoločne nahrali až tri albumy, z ktorých vzišli viaceré single, no na prvej priečke sa stále držala pomalá romanticky ladená pieseň. Rosie spolu s kapelou bola na výslní až do roku 1973, no ako išiel čas, na pódiu sa vyskytovala čoraz menej. Jej posledné verejné vystúpenie bolo v roku 2002, kedy opäť svetu pripomenula jej pieseň, ktorá ju spravila slávnou.

Rosie Hamlin v mladosti

Koncom marca tohto roku však prišla zarmucujúca správa, ktorú celému svetu oznámila jej dcéra prostredníctvom oficiálnej webovej stránky skupiny. K zverejnenej snímke Rosie napísala, že jej mama sa vo veku 71 rokov pobrala v spánku na večný odpočinok. Uviedla, že dôvodom jej stiahnutia z očí verejnosti boli zdravotné problémy a po tomto rozhodnutí sa následne začala venovať maľovaniu aj záhradke. Jej dcéra sa zároveň všetkým poďakovala za priania, čas aj milé slová, pretože pre Rosie veľmi veľa znamenali.

Po nadanom Georgeovi Michaelovi, jazzovom velikánovi Alovi Jarreauovi sa do hudobného neba pobrala ďalšia obrovská hudobná hviezda.

Zdroj: Billboard.com | Foto/Video: YouTube