Koaličná strana Za ľudí zažíva rozpad v priamom prenose, keďže ju opustila frakcia okolo Márie Kolíkovej vrátane nej samotnej. Kedysi strana Andreja Kisku, ktorej mnohí predpovedali vysoké preferencie, bojuje o prežitie, i keď jej šance sú mizerné.

Po odchode poslancov zostali v parlamente za klub Za ľudí iba štyri osoby, a to Miriam Šuteková, Alexandra Pivková, Juraj Šeliga a Jana Žitňanská. Podľa rokovacieho poriadku však musí mať strana minimálne osem zástupcov. Klub Za ľudí by mal tak oficiálne zaniknúť, pričom predseda Boris Kollár si chce ešte preštudovať možnosti, ktoré by dopomohli stranu v parlamente zachovať.

Poslanci, ktorí zotrvali po boku Remišovej, však môžu nájsť útočisko v strane OĽaNO. ,,Ak budú mať chuť títo ostatní poslanci zo strany Za ľudí byť súčasťou nášho klubu, všetkých čestných, statočných a slušných ľudí, ktorí demokraticky zmýšľajú, nemáme problém prijať,“ povedal predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš na tlačovej besede, pričom si je vedomý, že potrebujú čas na utriedenie myšlienok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/OĽaNO, Veronika Remišová, Juraj Šeliga