V nedeľu (18. júla) otriaslo celým Slovenskom úmrtie legendy domácej umeleckej scény Milana Lasicu, pričom veľký smútok zažívajú aj v Čechách. Do hudobného neba totiž odišiel jeden z najznámejších pesničkárov František Nedvěd.

“S hlbokým zármutkom a ťažkým srdcom oznamujeme, že nás dnes vo večerných hodinách navždy opustil náš milovaný otec František Nedvěd,” napísal na sociálnej sieti Facebook jeho syn Vojta. 73-ročný spevák bol od nedele uplynulého týždňa hospitalizovaný v nemocnici, pričom ešte v sobotu bol údajne v poriadku.

“V piatok sme hrali v Olomouci. V sobotu vstal a bol ešte v poriadku, ale k večeru začal byť unavený a ospalý. Hovoril som si, že je to následkom koncertu, ale v nedeľu začal spať už neustále, tak som ho odviezol do nemocnice. Bol dehydrovaný,” uviedol pár hodín pred smrťou Františkov syn pre ŽivotvČesku.cz.

Od minulého októbra mal spevák bojovať s rakovinou pľúc, pričom po úspešnej liečbe sa mu napokon opakovane vrátila. František Nedvěd bol súčasťou českej hudobnej scény desiatky rokov, kým v súkromí nedávno oslávil zlatú svadbu s manželkou Máriou. Muzikant po sebe zanechal okrem partnerky aj dvoch synov a tri vnúčata.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/V.N., ŽivotvČesku.cz | Foto: YT | Video: YT