Nedávno sme vás informovali o nebezpečnej “tiktokovej” výzve, predovšetkým pre maloletých, pričom už niekoľko detí doplatilo na svoju zvedavosť priamo životom. Bizarný nápad sa však naďalej šíri internetom, v dôsledku čoho sa môže objaviť viac tragických prípadov.

Médiami sa pred pár týždňami šírila správa o 9-ročnej Ariane a 8-ročnej Lalani, ktoré sa zúčastnili výzvy s názvom “blackout challenge“, kedy sa pokúsili dusiť až do momentu, kým neodpadnú. Bohužiaľ, ani jednu sa už nepodarilo zachrániť.

Rovnaký osud postihol 12-ročného Archieho Battersbeeho z Londýna, pričom jeho rodičia dlhé mesiace bojovali na súde, aby mu zabezpečili ďalšiu podporu životných funkcií. Britský súd sa však priklonil k strane lekárov, ktorí tvrdili, že chlapec je mozgovo mŕtvy. Rodičia sa odvolali a celý prípad posunuli na najvyšší súd, no rozsudok sa nezmenil.

Archie bol napokon pred pár dňami odpojený od prístrojov a približne o dve hodiny neskôr zomrel. Stal sa tak ďalšou obeťou nebezpečnej výzvy, ktorá sa šíri prostredníctvom populárnej aplikácie TikTok. Matka našla školáka ešte 7. apríla v ich rodinnom dome v bezvedomí. Odvtedy sa už neprebral.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nytimes.com  |  Foto: Twitter, Pixabay