Po smrti dvoch dôležitých svedkov vo veľkých kauzách prišla Mária Kolíková pred novinárov s ďalšími smutnými správami. O život prišiel obvinený právnik, ktorý bol vo väzbe kvôli rozsiahlej kauze Dobytkár. Tentokrát nešlo o samovraždu, ale o Covid ochorenie, z ktorého sa liečil.

Vo väzbe si pred časom siahol na život Milan Lučanský, ktorého meno sa objavuje aj v ďalších kauzách, pričom svedok mal taktiež vypovedať o jeho účasti v kauze s Číňanmi. Vypovedať proti Lučanskému mal okrem iných František Böhm, ktorý sa zastrelil vo svojom dome. Najnovšie prišla pred novinárov ministerka spravodlivosti s ďalším nepríjemným odhalením.

Na následky ochorenia Covid spojené s komplikáciami dýchania zomrel Ľubomír Krivočenko, obvinený v závažnej kauze Dobytkár. Advokát sa nachádzal vo väzbe v Bratislave približne rok, pričom koronavírusom sa mal nakaziť v cele od spoluväzňa s tým, že momentálne je nakazených 471 väznených osôb. Kolíková uviedla, že od momentu nákazy bola obvinenému poskytnutá riadna starostlivosť v rámci ústavu. „Keď sa stav zhoršil, vyšetrenia boli realizované v civilnej nemocnici v Bratislave, a potom bola osoba hospitalizovaná v Trenčíne,“ objasnila.

Slovenská advokátska komora podľa denníka Sme teraz žiada od ministerky dôsledné prešetrenia úmrtia obvineného advokáta. Rovnako požiadala Špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica o preverenie informácií, že obvinenému údajne nebolo umožnené ani po opakovaných žiadostiach podpísať splnomocnenie, vďaka ktorému by sa mohla rodina oboznámiť s jeho zdravotným stavom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/TASRTV │ Foto: YT/TASRTV, FB/Polícia Slovenskej republiky