Zo slovenskej politiky prišli ďalšie smutné správy. Ako uviedli na sociálnej sieti viacerí členovia strany Smer – SD, o život prišiel 60-ročný bývalý poslanec a okresný predseda. Hoci neuviedli príčinu, ktorá expolitikovi vzala život, verejne mu poslali posledné odkazy.

Vo veku 60 rokov zomrel bývalý politik Jozef Burian. V rokoch 2002 až 2020 bol poslancom NR SR, okrem toho aj okresným predsedom Smeru v Košiciach, bývalý štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Na sociálnej sieti mu poslali posledné odkazy aj politici Smeru. Medzi nimi sa ocitol aj Ladislav Kamenický: „Milí priatelia, dnes ráno zomrel náš stranícky kolega Jožko BURIAN. Bol poslancom za stranu SMER-SD, v rokoch 2006 – 2010 bol predsedom Výboru pre financie, rozpočet a menu, v roku 2012 – 2016 bol štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Jožko, budeš všetkým chýbať! ČESŤ JEHO PAMIATKE!“ uviedol.

Ešte osobnejší bol Robert Fico: „Jožko Burian bol v najlepšej sile a posledný rozhovor, ktorý som s ním mal, sa točil okolo oslavy jeho jubilea, ktorého sa dožil priam v plnom nasadení. V tom sú paradoxy života. Nebudem mu osobne želať šťastnú cestu do ďalších aktívnych rokov života, ale pokojný odchod na druhý breh, nech už je definitívnym koncom alebo cestou za svetlom. Jožko patril medzi mojich kolegov a priateľov z Košíc, ktorí sa pri krízach nesplašili a nezutekali. A k tomu dodám, že to bol taký fajnový, príjemný chlap. Kto ho poznal, to dúfam potvrdí. Jožko, ďakujem Ti za priateľstvo, kolegialitu a osobnú rovnosť,“ odkázal Fico. Nedávno pritom šokovala aj smrť členky strany SaS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Ladislav Kamenický, Robert Fico