Zo slovenského hudobného šoubiznisu dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 72 rokov zomrel úspešný a uznávaný slovenský hudobník, ktorý sa muzike venoval celé dlhé roky a počas svojho pôsobenia získal viaceré ocenenia za rozvoj kultúry v meste. 

Do hudobného neba odišiel známy hudobník Gejza Szabadoš. 72-ročný umelec, ktorý hral na viaceré nástroje, mal podľahnúť uplynulú sobotu nedávnej chorobe, ktorá nad ním zvíťazila. Szabadošovci mali muziku v krvi, o čom svedčí aj jeho brat Juraj. Gejza hrával ako bubeník v Slovenskom rozhlase v Košiciach a účinkoval v orchestri Juraja Palíka v Štátnom divadle.

Počas Medzinárodného jazzového festivalu v Prahe získal ocenenie od Karola Kraugantnera a rovnako získal dvakrát cenu od primátora Košíc za rozvoj kultúry v meste. Okrem iných úspechov v hudbe bol organizátorom významných podujatí a jazzu sa venujú aj jeho synovia Slavomír a Tomáš.

Speváčka Anna Gajová na sociálnej sieti zanechala hudobníkovi dojemný odkaz: „RIP, Gejza Szabadoš- muzikant- bubeník, jazzman, veľký človek, hudobník, v súkromí stavbár a veľký cestovateľ…. Drahý Gejza, bol si náš priateľ a oddnes ostávaš priateľom už len v srdci a v spomienkach. Celé ma to veľmi mrzí. Odpočívaj v pokoji.V Čechách zas zomrela známa herečka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Anka Gajová, YT/Mgr.art. Victor Bleha