Slovenský šport utrpel v uplynulých dňoch ďalšiu veľkú stratu. Vo veku 83 rokov odišiel na večný odpočinok úspešný skokan do diaľky a držiteľ niekoľkých rekordov. Športovec sa taktiež venoval trénerstvu v banskobystrickej Dukle, kde vychoval taktiež úspešných skokanov. 

Vo veku 83 rokov zomrel Ján Solčáni. Úspešný športovec patril k slovenským rekordérom v skoku do diaľky. Smutnú správu potvrdil na sociálnej sieti Slovenský atletický zväz: “Vo veku 83 rokov zomrel 28. februára bývalý úspešný diaľkar a neskôr tréner v banskobystrickej Dukle Ján Solčáni,” uviedol.

Rodák z Nového Mesta nad Váhom patril k najlepším diaľkarom 60. rokov, pričom skončil ako ôsmy na Európskych halových hrách v roku 1967. Svoj výkon zlepšil najprv v roku 1960 na 747 cm, pričom po návrate z vojenčiny v roku 1963 posunul svoj rekord na 752 cm.

Po ukončení aktívnej kariéry sa venoval trénerstvu v banskobystrickej Dukle, Slávii PF aj na športovom gymnáziu. Vychoval tak ďalších úspešných skokanov ako Pavla Tolnaya, Milana Gombalu, výškarov Máriu Melovú, Ladislava Borodáča, Ladislava Orviského a prekážkara Vlastimila Hofereka. “Posledná rozlúčka s Jánom Solčánim bude v stredu 8. marca 2023 v Banskej Bystrici – Kremničke. Česť jeho pamiatke!” dodal zväz. Pred pár dňami nás zarmútila aj smrť slovenského športovca zo Siene slávy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Slovenský atletický zväz