Pražský masaker, ktorý otriasol doslova celým svetom, sa udial len pár dní pred vianočnými sviatkami. Teraz došlo k ďalšiemu incidentu na škole, potvrdená je zatiaľ jedna obeť.

Na základnej škole vo fínskom meste Vantaa, ktoré leží neďaleko hlavného mesta Helsínk, sa v utorok ráno strieľalo. Streľba si vyžiadala jednu obeť a dvoch vážne zranených. Podozrivého polícia zadržala. O udalosti informujesvetoznáma spravodajská televízia BBC.

K streľbe malo dôjsť v utorok krátko po deviatej hodine ráno. Pre žiakov to bol podobne, ako v mnohých krajinách, prvý deň v laviciach po veľkonočných prázdninách.

 

Masaker v Prahe: Počet obetí už oficiálne stúpol!

 

„Bezprostredné nebezpečenstvo pominulo,“ povedala nepochybne šokovaná riaditeľka školy Sari Laasilaová, ktorá incident odmietla ďalej komentovať. Podľa dostupných informácií má byť páchateľom len 12-ročný žiak, obeť i dve ďalšie vážne zranené deti, majú byť v rovnakom veku.

„Bezprostredné nebezpečenstvo pominulo,“ povedala riaditeľka školy Sari Laasilaová, ktorá incident odmietla ďalej komentovať.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/888016-strelba-na-zakladnej-skole-vo-finsku-ma-prvu-obet-dalsie-dve-deti-su-vazne-zranene?campaignsrc=tn_clipboard

„Bezprostredné nebezpečenstvo pominulo,“ povedala riaditeľka školy Sari Laasilaová, ktorá incident odmietla ďalej komentovať.

Zdroj: BBC, TVNoviny | Foto: Depositphotos