Ďalší smrteľný pracovný úraz sa udial v utorok 27. marca v bani. Na 49-ročného muža, ktorý pracoval na ťažobnom úseku mal zasiahnuť kus horniny. O udalosti informovali tvnoviny.sk.

K nešťastiu došlo na ťažobnom úseku v Novákoch. Mužovi, ktorý bol zamestnancom Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP) bola na mieste podaná okamžitá prvá pomoc jeho spolupracovníkmi a následne po sfáraní lekárom banskej záchrannej služby.

“Pri budovaní razeného banského diela v 11. poli ťažobného úseku Nováky došlo pravdepodobne k náhlemu bansko-geologickému tlakovému prejavu, pri ktorom postihnutého zamestnanca zasiahol kus horniny. Na pomoc s transportom a s oživovaním bol k lekárovi realizovaný výjazd zborov Hlavnej banskej záchrannej stanice. Po transporte na povrch, žiaľ, lekár konštatoval úmrtie následkom zranení,” uviedla Janáčová z tlačového odboru spoločnosti pre tvnoviny.sk.

K smrteľnému pracovnému úrazu došlo okolo 12.30 h a vyšetruje ho komisia Obvodného banského úradu v Prievidzi. Podľa slov Janáčovej bol nebohý muž rumunskej národnosti kmeňovým zamestnancom spoločnosti a vo firme pracoval dav roky. Zaradený bol ako prípravár.

Posledná rozlúčka zo zosnulým budem v Rumunsku a zúčastní sa ho čestná banícka stráž a delegácia spoločnosti, v ktorej pracoval.

Zdroj: tvnoviny.sk, ilustračné foto/pixabay.com