Vážna dopravná nehoda sa udiala v nedeľu 10. decembra, pri ktorej vyhasol život chodca. Ten pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Príčiny a okolnosti tohto nešťastia zatiaľ známe nie sú. 

K udalosti došlo okolo 16.10 h v okrese Rožňava, keď podľa doterajších zistení polície 44-ročný vodič z Rožňavy viedol osobné motorové vozidlo po ceste I/16 v katastri mesta Rožňava smerom od Brzotína, pričom na priechode pre chodcov zrazil 55-ročného chodca z Rožňavy.

U vodiča osobného motorového vozidla nebolo zistené požitie alkoholických nápojov, u nebohého chodca bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Škoda na vozidle bola vyčíslená na 2 000 eur.

“V tejto súvislosti vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody,” uviedla Jana Mésarová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach pre info.sk.

Zdroj: info.sk  | Ilustračná foto: Facebook