Len pred pár dňami sme vás informovali o náhlej smrti francúzskeho tenisového fyzioterapeuta a dnes v nočných hodinách prišla z Ria ďalšia smutná správa. Tréner nemeckých vodných slalomárov Stefan Henze podľahol v pondelok vážnym zraneniam hlavy, ktoré utrpel pri piatkovej autonehode.

35-ročný tréner nemeckých vodných slalomárov sa zranil pri nehode taxíka, v ktorom sa viezol s ďalším členom tímu slalomárov Christianom Kädingom do olympijskej dediny. Okamžite po udalosti sa v nemocnici v Riu podrobil operácii hlavy no jeho stav bol aj naďalej kritický. V nedeľu za ním do Ria pricestovali rodičia a taktiež aj jeho brat.

“MOV prišiel o skutočného olympionika. Súcítime s rodinou Stefana Henzeho, jeho priateľmi ako aj celým nemeckým olympijským tímom,” uviedol Thomas Bach, prezident Medzinárodného olympijského výboru, v oficiálnom stanovisku.
Šéf Nemeckej kanoistickej federácie Thomas Konietzko dodal: “V tejto chvíli všetci prežívame hlboký žiaľ, no musíme sa s touto ťažkou situáciou vyrovnať.”

Stefan Henze so svojím kolegom Marcusom Beckerom získal na olympiáde v Aténach v roku 2004 striebornú medailu v kategórii C2, keď lepší od nich boli slováci Pavol a Peter Hochschornerovci.

Zdroj: rio2016.com | Foto: en.wikipedia.org