Okrem zarmucujúcej správy o úmrtí legendy Milana Lasicu zažili veľmi nepríjemný šok aj fanúšikovia východniarskej kapely. V sobotu totiž vyhasol život len 38-ročného slovenského hudobníka. Ten sa mal utopiť vo vodách na Zemplínskej Šírave, pričom zomrel pri prevoze do nemocnice.

Kúpanie v nádrži na Zemplínskej Šírave sa v sobotu stalo osudným slovenskému hodbníkovi Ľubošovi Didikovi. 38-ročný člen kapely Rolland z Čirča sa ponoril, no naspäť na hladinu ho už museli vyťahovať. „Včera popoludní plával 38-ročný muž z okr. Stará Ľubovňa vo vodnej nádrži na Zemplínskej Šírave, v rekreačnej oblasti Kaluža, pričom sa ponoril pod vodnú hladinu a viac sa nevynoril. Muža sa po vytiahnutí podarilo oživiť, avšak počas prevozu do nemocnice zomrel. Polícia prijala v tejto súvislosti trestné oznámenie pre podozrenie z usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy bude rozhodnuté o ďalšom postupe,“ oznámila na sociálnej sieti košická polícia.

Harmonikár s úsmevom na tvári tak vydýchol poslednýkrát pri prevoze do nemocnice. „Podľa toho, čo som sa dozvedel, si išli obaja zaplávať. Druhý muž už nevládal, tak sa vrátil na breh a vtom začul volanie o pomoc. Videl, že to je Ľuboš, ale tak rýchlo mu už pomôcť nedokázal, lebo bol asi 300 metrov od brehu,” uviedol podľa Nového Času kapelník Miroslav Gernát.

O jeho smrti prehovorili na sociálnej sieti aj zdrvení známi či kolegovia, medzi nimi aj stránka SENZI. „V sobotu večer nás zastihla veľmi smutná správa. Tento svet navždy opustil náš kamarát a kolega Ľuboš Didik zo skupiny ROLLAND Z ČÍRČA. Mladý a talentovaný hudobník, ktorý rozdával radosť svojím vtipom a svojou osobnosťou. Je nám to nesmierne ľúto. Televízia Senzi vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine, kolegom a priateľom,“ napísali. Len pred pár hodinami pritom zasiahla Slovensko správa o úmrtí legendy Milana Lasicu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/SENZI, Rolland z Čirča, Polícia SR – Košický kraj