Hoci sa mimoparlamentná strana Hlas – SD dlhodobo prikláňa k dobrovoľnosti v očkovaní, zdá sa, že jednotliví členovia postupne absolvujú vakcináciu. V tichosti tak urobila aj bývalá ministerka Denisa Saková, ktorá napokon priznala dôvody, pre ktoré tak urobila.

Peter Pellegrini zo strany Hlas, ktorého voličské preferencie rapídne klesli, dlhodobo podporuje dobrovoľnosť v očkovaní a napriek tomu, že sa objavil pred Úradom vlády počas jedného z protestov, účastníci ho vypískali. A hoci sa spolieha na množstvo protilátok v tele po prekonaní ochorenia Covid, jeho kolegovia sa postupne nechávajú zaočkovať.

Najnovšie tak podľa informácií portálu Topky urobila aj exminsiterka vnútra Denisa Saková. Len nedávno pritom NAKA zadržala 11 ľudí, ktorí si mali „uliať“ 17 miliónov eur počas ministrovania Kaliňáka a Sakovej. Politička napokon po opýtaní uviedla aj dôvody, pre ktoré sa pre tento krok rozhodla.

Ako matka školopovinného synčeka som sa z obavy, aby moje dieťa nemalo obmedzený prístup k prezenčnému vyučovaniu, dala zaočkovať. Zaočkovanie však nič nemení na mojom politickom postoji, že občania sa majú deliť na zdravých a chorých a nie na očkovaných a nezaočkovaných,“ odvetila. Celkom proti očkovaniu vystupuje líder Smeru Robert Fico, hoci poslankyňa Jana Bittó Cigániková je presvedčená, že aj on sa v tichosti zaočkoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: FB/Denisa Saková