Zdá sa, že 13. november bol v slovenskej kronike skutočne čiernym dňom. Po strašnej nehode pri Nitre, pri ktorej zahynulo 12 ľudí, došlo k ďalšej tragédií. Tri ženy v Revúcej strhla totiž rieka Muránka.

Včerajší deň sa zrejme zapíše do kroniky Slovenska veľmi čiernym písmom. Krajinu zasiahla tragédia pri Nitre, keď po zrážke autobusu so školákmi a nákladného auta zahynulo 12 ľudí. Ešte v ten večer došlo na východe k ďalšej veľkej pohrome.

Revúcu totiž sužoval silný lejak, ktorý vybrežil rieku Muránku a začalo zaplavovať aj miestny útulok pre zvieratá: „Útulok v Revúcej začalo zaplavovať, celý deň prosili o pomoc s dočaskami pre psíkov. Na pomoc prišli dobrovoľníci a aj dobrovoľníčky z útulku v Rožňave,“ popisuje situáciu Združenie ochrancov a priateľov zvierat.

Pri záchrannej akcií ale strhla rozvodnená rieka tri ženy, dve z Revúcej a jednu z Rožňavy. Hasiči ich telá intenzívne hľadajú, hoci už prišli prvé smutné správy. Polícia potvrdila, že telo jednej z dobrovoľníčok našla bez známok života. Združenie uvádza, že neprežila ani jedna z nich: „Strhla ich voda aj s troma psami, ktoré odvádzali aj s autom. Všetky tri sa, bohužiaľ, podarilo nájsť už mŕtve. Obetavé ženy, Katka, Zuzka, ktoré roky suplovali štát a starali sa o zvieratá v útulku a Zdenka z Rožňavy,“ dodali. Úprimnú sústrasť rodinám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/ZOPZ – Združenie ochrancov a priateľov zvierat