Petra Hajšelová sa dostala rovnako do pozornosti médií po tom, ako sa prevalilo, kde študovala právo. Poslankyňa Sme rodina totiž získala titul JUDr. na vysokej škole, ktorú okomentoval nelichotivo aj sám premiér Igor Matovič. Hajšelová sa obhajuje týmito slovami.

Strana Sme rodina musí v posledných týždňoch vysvetľovať, akým spôsobom získali vysokoškolské tituly viacerí členovia. Najmä Boris Kollár a Petra Krištúfková sa stali terčom kritiky po tom, ako sa odhalilo, že vzdelanie ukončili na vysokej škole v Skalici po odovzdaní záverečných prác, ktoré môžu vykazovať znaky plagiátorstva.

Krátko na to vyšli na povrch aj informácie o zvláštnych finančných vzťahoch medzi hnutím a Kollárovými firmami. Najnovšie si médiá posvietili na vysokoškolské vzdelanie ďalšej poslankyne Sme rodina Petry Hajšelovej. 38-ročná blondínka ukončila podľa informácií Plusky Strednú zdravotnícku školu v Banskej Bystrici, odkiaľ zamierila na štúdium práva na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove. Práve túto školu spomenul Igor Matovič spolu so Skalicou medzi tými pochybnými. “Budeme si musieť posvietiť na všetky pofidérne školy, nielen na Skalicu, ale aj na Sládkovičovo a rôzne Sv. Alžbety,” uviedol.

Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školy už v súčasnosti zatvorila na niektorých školách viaceré odbory a dôjsť môže aj k úplného zatvoreniu nevyhovujúcich škôl. Hajšelová ale poslala ohľadne svojho štúdia jasný odkaz. “V čase môjho nástupu do školy bolo všeobecne známe, že menovaná fakulta bola partnerskou fakultou Univerzity Komenského v BA, o čom svedčí aj fakt, že 80 % vyučujúcich na jednotlivých katedrách paralelne vyučovalo na UK v BA, a taktiež na fakulte v Sládkovičove,” uviedla poslankyňa, ktorá má byť v súčasnosti odborníčkou na rodinné právo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Petra Hajšelová