Róbert Fico po tom, ako v stredu 15. mája bol naňho spáchaný atentát, žije, no jeho stav nie je najlepší. Kompetentní prezradili, že jeho stav je síce stabulizovaný, no stále vážny.

Podľa dostupných informácií strávil na operačnej sále už cca osem hodín, keďže po viac ako piatich hodinách bezprostredne po útoku má za sebou ďalšiu cca dvojhodinovú operáciu, podobne tak i ďalšie vyšetrenia.

„Bolo odstránené nekrotické (odumreté) tkanivo, ktoré zostalo po strelnej rane. Pacient je toho času pri vedomí, je stabilizovaný, ale je naďalej umiestnený na ARO. Jeho stav je naozaj vážny,“ priblížila udalosti ostatných hodín riaditeľka nemocnice. K chirurgickému zákroku pristúpili po kontrolnom CT vyšetrení. Riaditeľka banskobystrickej nemocnice doplnila, že ide o štandardný postup.

„Tento zákrok umožnil, aby mohla prebehnúť kontrola a hojenie strelných poranení,“ povedal vicepremiér Róbert Kaliňák s tým, že bude niekoľko dní trvať, aby definitívne mohli vedieť smer vývoja. „Mám lepšiu náladu, lebo vidím progres,“ dodal s tým, že prvá operácia taktiež mala dopadnúť vzhľadom na okolnosti dobre.

Minister vnútra po atentáte: „Ak urobíte TOTO, polícia vás preverí!“

Zdroj: TV Noviny | Foto: YT/CNN Prima News