Podľa uniknutej výpovede Františka Böhma mali byť známe mená polície zapletené do nevídanej a presne zorganizovanej skupiny, ktorá si mala vyplácať mastné sumičky peňazí. Medzi nimi sa objavujú mená ako Makó, Lučanský či Slobodník.

František Böhm, ktorý spáchal samovraždu v dome v Plaveckom Štvrtku, stihol začiatkom roka vypovedať v závažných kauzách, pričom spomína aj meno zosnulého generála Lučanského. Portál Topky zverejnil časť výpovede dnes už mŕtveho exsiskára obvineného v kauze Judáš, ktorý prehovoril o systéme platenia cez Číňanov a pohonné hmoty, čím sa mali dostať peniaze z účtov do hotovostnej formy. Jednu z firiem mu mal pritom dohodiť Lučanský, za čo mal získavať mesačnú províziu vo výške okolo 2 až 3-tisíc eur.

“Spolupráca s Lučanským, keď bol prvým viceprezidentom, trvala zhruba do jari až začiatkom leta 2015,” píše sa vo výpovedi. Obchodovanie malo prebiehať v čínskych skladoch na Starej Vajnorskej, kde sa preberala hotovosť od Číňanov, pričom jeden z nich mal vystupovať pod prezývkou Kájo. Takto vygenerovaná hotovosť sa mala deliť tak, že 75 % dostal Jozef Kertész a 25 % išlo na paušály a úplatky, pričom sa takto mali preliať milióny eur! “Bolo to zhruba od roku 2017 do roku 2019 a bolo to niekoľko miliónov. Päť, šesť možno desať,” vypovedal Böhm.

K veľkej hotovosti sa mal dostať Ľudovít Makó, ktorú mal údajne prevážať súkromným lietadlom do Dubaja, kde má mať na účte milióny. Tie sa zatiaľ prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry nepodarilo získať ani po žiadosti. Rovnako mal nadobudnúť financie aj Lučanský, ktorému sa vtedy nepáčilo, že mu boli vyplácané v 20-eurových bankovkách. “Lučanský po čase odkázal po Paksim, či by sa to nedalo dávať vo väčších bankovkách, minimálne tak v 50-eurových. Peniaze som odovzdával v krabiciach od rumu na rôznych miestach Bratislavy a Záhoria,” vypovedal.

Pre horúce novinky SLEDU JTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský, YT/SME