V Tatrách došlo v utorok k ďalšiemu veľkému nešťastiu. Po nedávnom incidente v blízkosti Baníkovskej ihly došlo tentokrát k tragédií pod Ostrou. Telo nezvestného Slováka našli bez známok života.

V Tatrách došlo v krátkej dobe k dvom tragickým incidentom. V sobotu zahynul neďaleko Baníkovskej ihly muž, ktorý sa snažil pomôcť manželke. Tá padala približne 200 metrov, no nešťastie napokon prežila. V utorok sa odohrala ďalšia tragédia počas túry v Blatnickej doline.

Vo večerných hodinách nahlásil podľa Horskej záchrannej služby slovenský turista svojho nezvestného kamaráta. Počas túry sa dvojica rozdelila pod vrchom Ostrá, keďže 74-ročný muž chcel pokračovať na skaly. Potom, ako sa ale nevrátil, rozbehli záchranári rozsiahle pátranie: “Do terénu vo večerných hodinách išli 20 záchranári HZS a postupne prehľadávali vytipované miesta. V nočných hodinách našli nezvestného turistu v lokalite pod Zadnou Ostrou, ale, žiaľ, turista spadol niekoľko desiatok metrov zo skalného brala a utrpel poranenia nezlučiteľné so životom,” uvádzajú smutné správy na svojom profile.

Telo muža bolo následne za pomoci lanovej techniky vytiahnuté na hrebeň a pomocou nosidiel UT2000 transportované do Blatnice. Odtiaľ bolo odovzdané príslušníkom polície a pohrebnej službe. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Horská záchranná služba