Robert Fico sa v stredu dozvedel, že parlament ho o tesné dva hlasy podržal a súd tak nebude rozhodovať o jeho kolúznej väzbe. Peripetie s políciou však pre neho zďaleko nekončia. Okrem toho, že je naďalej stíhaný na slobode, NAKA obvinila aj jeho advokáta a príbuzného.

Šéf Smeru sa nepostaví pred súd, no je aj naďalej obvinený zo založenia zločineckej skupiny a stíhaný na slobode. Na hlasovanie parlamentu už zareagoval aj samotný Fico či minister Matovič. Nepodporenie vydania Fica rozhádalo koalíciu, pričom poslankyne Hatráková a Tabák museli okamžite opustiť poslanecký klub OĽaNO.

Trojnásobný expremiér má však okrem obvinenia na krku ďalší problém. NAKA totiž podľa informácií Denníka N obvinila aj Ficovho švagra, a zároveň jeho obhajcu Svetozára Chabadu, ktorý musel v roku 2021 opustiť post šéfa na Okresnej prokuratúre Bratislava II.

Polícia Chabadu obvinila zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, keďže údajne nekonal vo viacerých prípadoch. Informácie potvrdil hovorca žilinskej krajskej prokuratúry Martin Kokles. Podľa jeho slov Chabadu vyšetrujú niekoľko mesiacov a obvinenia rozšírili o ďalšie skutky. Z trestného činu korupcie je obvinený aj druhý advokát Fica, David Lindtner.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Robert Fico