Slovenské zdravotníctvo sa viac ako inokedy otriasa v základoch, z čoho sú ľudia už mierne povedané rozčarovaní. Situácie, ktoré pacienti zažívajú, sú v našej krajine neprípustné, no stávajú sa čoraz častejšie.

 

Vyjadrenie pacientovej priateľky

,,Prosím o ZDIEĽANIE!!! Bratislava KRAMÁRE! Môj priateľ mal obyčajný tukový lipom (podľa chirurga stačí lokálne umŕtvenie a vyrezanie – 20 minút ambulantne). ,,Ok, žiadny problém,” hovorili sme si. Po dvoch mesiacoch čakania na voľný termín konečne prišiel čas. V utorok ráno išiel na Kramáre, že mu to teda vyberú… Pichli mu injekcie, lokálne umrtvili a začali operovať. Podotýkam, že sme nakoniec zistili, že mu to robila všeobecná lekárka, ktorá nemá s chirurgiou nič spoločné,“ rozčuľuje sa partnerka pacienta.

,,Z 20-minútovej operácie bola 2-hodinová, len v lokálke. Cítil, ako sa mu rýpu až pod lopatkou. Vybrali, zašili a s vývodom na odtekanie krvi a s jednou náhradou fľašou na výmenu, ho poslali domov. Doma mu začali problémy. Bolo mu na odpadnutie, zimnica a triaška. Po dvoch hodinách zistil, že fľaša, ktorá mala objem 0,5 l, je plná krvi. Ako si to sám vymení? Musel sa ísť prosiť obvodnej lekárke, aby mu to vymenila. O pár hodín plná druhá fľaša krvi. Volal švagrovi, že mu je zle, tak ho odviezol večer späť do nemocnice. Hneď ho hospitalizovali a nechali si ho tam až do rána. Potom prišiel chirurg, ktorý mu povedal, že mu nezašili cievy, a preto krváca. Mohol vykrvácať!!! Nakoniec zistili, že to treba operovať znova. Už ho, našťastie, uspali. Ďalšia operácia trvala dve hodiny. Po zobudení z narkózy mal, samozrejme, bolesti. Pýtal si infúziu od bolesti, čo sestričky odmietali, keďže mali dojem, že bolesť môže vydržať. Nakoniec po dlhých diskusiách, infúziu dostal,“ pokračuje v rozprávaní Monika.

,,Ráno na vizite im povedal, že ho strašne bolí rameno, tŕpne mu ruka a nevie s ňou hýbať. Lekár to odignoroval tvrdením, že ruku len stačí rehabilitovať. Rovnaké sťažnosti boli aj v piatok i v sobotu, keď ho chceli pustiť domov. Povedal im, že on tam prišiel so zdravou rukou, že neodíde s nehybnou. Nasledovalo vyšetrenie a vystriedalo sa pri ňom niekoľko lekárov. ,,No z tej vašej ruky majú všetci plnú hlavu, nevedia čo s tým,“ povedal mu primár. A kto to má vedieť, on? Sestričky katastrofa, neochota, ofučané, nervózne… Načo tam potom pracujú? Ešte ho čaká CT vyšetrenie a uvidíme, či prinesie nejaké závery. A pani doktorka MARTINA PIPIŠKOVÁ, ktorá mu to celé pokašľala, sa môže hanbiť a odovzdať diplom. Nezašiť niekomu cievy, to je silná káva. SOM ZHROZENÁ, ZNECHUTENÁ, A HLAVNE NAHNEVANÁ za celý ich prístup. Radšej človek môže zomrieť, ako ísť do nemocnice…. A MÔŽU SI BYŤ ISTÍ, ŽE TOTO PÔJDE NA ÚRAD ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI,“ upozornila na záver.

Na základe vyjadrení nahnevanej Slovenky sme kontaktovali aj nemocnicu Kramáre, konkrétne hovorkyňu danej inštitúcie Evu Kliskú. Požiadali sme o stanovisko k údajne zle vykonanej operácie zo strany doktorky Martiny Pipiškovej. Aj napriek skutočnosti, že do uzávierky sme stanovisko k predmetnej veci nedostali, správu budeme aktualizovať.

Foto pacienta po zákroku si môžete pozrieť —TU—

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Monika M.A., Pixabay, Facebook/Nemocnica ak. L. Dérera, Univerzitná nemocnica Kramáre