Známa česká nemocnica v Pardubiciach má na svedomí ďalší škandál. Ešte v roku 2017 do nej zavítal 10-ročný Adamko, ktorý po operácii mandlí začal krvácať rovno na chodbe. Po neskorom zásahu lekárov, ktorí nevenovali dieťaťu urýchlenú pozornosť, ostal chlapček ochrnutý, nekomunikuje a je kompletne odkázaný na pomoc rodičov. A ako sa zdá, nejde o ojedinelý prípad!

V júni tohto roka nemocnica podľa informácii iDnes znova zlyhala v starostlivosti o novorodenca, ktorý mal mať v krvi streptokoka. Antibiotiká ale boli bábätku nasadené až o niekoľko hodín neskôr, než je odporúčané odborníkmi. Štyri mesiace po pôrode je už pritom jasná smutná skutočnosť, že dieťatko je postihnuté a jeho vývoj sa zastavil.

V tomto prípade však nemocnica okamžite priznala svoju chybu so slovami, že nedodržala doporučený postup odbornou spoločnosťou a prípad začne preverovať potom, čo obdržala od poškodenej rodiny žiadosť o vydanie zdravotnej dokumentácie.

Župan Pardubického kraja žiada, aby sa z hrozného prípadu vyvodila zodpovednosť, keďže k pochybeniu došlo na rovnakom oddelení: “Už nie je možné hazadrovať s menom nemocnice. Naša otázka na samosprávy znie, akým spôsobom prebieha preškolovanie zamestnancov, zvyšovanie kvalifikácie, kontrola a konzultácia s primárom, či bol informovaný, čo doporučil,” pýta sa. Polícia zatiaľ neeviduje trestné oznámenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/iDNES.cz, Pexels