21. septembra došlo v Bratislave k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zahynula 18-ročná Linh. V osudný moment šoférovala vozidlo bývalá misska Daniela Kralevich, ktorá dievča zrazila na priechode pre chodcov. Pre mnohých je zarážajúce, že kráske stále nebol zadržaný vodičský preukaz.

Je to už takmer týždeň, čo Daniela Kralevich zrazila na priechode pre chodcov mladé dievča (†18), ktoré napokon vážnym zraneniam podľahlo. Podľa informácií denníka Nový Čas má úspešná podnikateľka naďalej oprávnenie viesť motorové vozidlo, keďže policajti jej ho na mieste nešťastia neodobrali.

Dopravná nehoda je totiž stále v štádiu vyšetrovania, ktoré má zistiť mieru zavinenia vodičky. Hovorca Ministerstva vnútra SR Petara Lazarov uviedol, že zadržanie vodičského oprávnenia sa nepovažuje za bežnú prax, i keď ide o smrteľnú nehodu.

Bezpečnostný analytik Albín Geršič upozorňuje, že vodičák je odobraný v prípade, ak je príčina jasná. ,,Ale ak nie je, najprv sa musí potvrdiť to, že osoba viedla motorové vozidlo. Zisťuje sa miera zavinenia. Ja si myslím, že by sa mal zadržať, pretože v tomto prípade všetko k tomu smeruje,“ uviedol pre cas.sk. Aj keď bolo začaté trestné stíhanie, Kralevich ešte oficiálne obvinená nebola.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Televízia JOJ, IG/ roman_skyba_photography, YT