Rozhodnutie vlády o zavedení okamžitého lockdownu nahnevalo tisícky ľudí vrátane bývalého markizáka Daniela Krajcera. Konanie politikov a najnovšie nápady z dielne konzília odborníkov ho nenechali chladným, v dôsledku čoho venoval vláde poriadne drsné slová.

Detaily o podmienkach lockdownu boli v posledných dňoch postupne zverejňované verejnosti, pričom v bývalom ministrovi kultúry Danielovi Krajcerovi rástla veľká zlosť. ,,Táto vláda už ani poriadny lockdown nevie urobiť. Covid sa predsa najviac šíri na pracoviskách a v školách. Je jasné, že vypnúť ekonomiku úplne nemôžeme a kvôli pracujúcim rodičom sú dôležité materské školy. Nech mi ale niekto vysvetlí, prečo nemohli prejsť na dištančnú výuku na 2 týždne školáci na druhom stupni a stredoškoláci?!“ nahnevane sa pýta expolitik.

Rodák z Bratislavy taktiež kritizuje, že ministerstvo školstva do dnešného dňa nezabezpečilo dostatočný počet samotestov pre školy a ich používanie nie je nikým kontrolované. Na pretras však prišlo aj očkovanie, ktoré bývalý markizák považuje za najúčinnejšiu zbraň voči covidu. Majú to dokazovať aj štatistiky z nemocníc, v ktorých sú hospitalizovaní hlavne nezaočkovaní ľudia.

Podľa jeho slov je za zlou epidemiologickou situáciou celá vláda. ,,Koalícia nebola schopná motivovať ľudí sa očkovať, napríklad zavedením istých výhod pre zaočkovaných. Ale nie pred piatimi dňami, ale pred piatimi týždňami!!! A opozícia? Tá od očkovania dokonca ľudí odhovára. A je takmer jedno, či priamo ako extrémisti alebo nepriamo ako SMER a HLAS,“ rozčuľuje sa 52-ročný muž, pričom politikov obvinil z babráctva a bezcitného politického egoizmu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Daniel Krajcer  |  Foto: FB/Daniel Krajcer, Eduard Heger-predseda vlády SR