Predseda SNS Andrej Danko zverejnil pred pár hodinami prekvapivé video, v ktorom poslal tvrdý odkaz prezidentke Zuzane Čaputovej. Politikovi sa výrazne nepáči myšlienka, že by mal pápež František počas návštevy Slovenska navštíviť neslávne známe sídlisko v Košiciach Luník IX.

Andrej Danko sa na sociálnej sieti pravidelne vyjadruje k súčasnej politickej scéne a inak tomu nebolo ani pred pár hodinami. Začiatkom septembra má na Slovensko zavítať pápež František, ktorý prijal pozvanie prezidentky SR. Hovorí sa však o tom, že by mal navštíviť aj neslávne známe košické sídlisko Luník IX.

Práve tento fakt sa šéfovi národniarov príliš nepozdáva a Zuzane Čaputovej poslal tvrdý odkaz: „Prezidentka Čaputová navrhla Svätému Otcovi 14. 9. 2021 o 16:00 stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. Ráno príde do Košíc, presunie sa do Prešova a nepochopiteľne nejdú do Levoče. Chápe niekto, prečo ideme ukazovať Luník IX? To bude aká hanba v zahraničných médiách? Aký ma vlastne cieľ prezidentka Čaputová, ak takéto niečo navrhuje? Nemôže byť stretnutie aj s rómskou komunitou v Levoči? Nie je to dôstojnejšie miesto ako Luník?“ pýta sa.

Celý nápad označil pritom za hanbu a priživovanie sa na rómskej problematike: „Mal som tú česť byť dvakrát v Ríme u Svätého Otca. V mojej delegácii na návšteve bol aj arcibiskup Zvolenský. Nebral som tam ľudí ako Čekan kvôli komercii, ako to urobila prezidentka. Na Bratislavskom hrade sú dokonca Svätým otcom požehnané predmety v kaplnke Panny Márie, ktorú tam SNS po 250 rokoch obnovila. Pokúsim sa apelovať na arcibiskupa Zvolenského, aby išli do Levoče miesto Luníka,“ dodáva. Pred pár dňami zaskočili Roberta Fica reči jeho susedov, ktorí hovoria o veľkom konflikte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Andrej Danko – predseda SNS │ Foto:  YT/Startitup, FB/Zuzana Čaputová