V nedeľnej politickej diskusii na stanici TA3 sa konfrontovali lídri politických strán ĽSNS a SNS. Andrej Danko a Marian Kotleba si v rozhovoroch nič nedarovali a z obidvoch strán zaznel nekompromisný výsmech.

Nedeľná politická diskusia na TA3 sa niesla v poriadne ostrom duchu. Do štúdia zavítali lídri politických strán SNS a ĽSNS, ktorí si nič nedarovali. Andrej Danko aj Marian Kotleba sa do seba púšťali úplne bez servítky a na rovinu si povedali, čo si jeden o druhom myslia.

Na pretras sa dostali tituly aj uniformy oboch politikov, kedy sa Danko nečakane vyjadril o Kotlebovej uniforme: “Ja som si doma v detskej izbe nešil plukovnícku uniformu,” začal zostra a obul sa aj do jeho rodinného domu a ornej pôdy, ktoré boli podľa predsedu NR SR kúpené zo straníckych peňazí. Kotleba to však poprel so slovami, že dom je stranícke sídlo.

Hneď na to sa ohradil, že zrušenie Istanbulského dohovoru iniciovala práve SNS a Kotleba by si podľa neho nemal tieto zásluhy privlastňovať na bilboardoch. Kotleba však tvrdil, že tento krok bol takto dohodnutý, keďže od neho by ten návrh neprijali. Zároveň Kotleba uviedol, že rokoval s SaS aj OĽaNO o viacerých problematikách, čo však uvedené strany rázne odmietajú.

Danko tvrdo upozornil na to, že ak s ĽSNS rokujú aj koaličné strany, vyvodí z toho vážne dôsledky. Obidvaja lídri sa počas diskusie niekoľkokrát obvinili z klamstiev a Kotleba chcel dokonca Dankovi podarovať Ústavu SR, čo predseda odmietol. Páni sa dostali aj k problematike členstva v EÚ, za ktoré platíme ročne 900 miliónov eur. Kotleba si myslí, že eurofondy dokážeme vyčerpať len na niečo vyše 40 % a za vklady do EÚ by sme mohli postaviť na Slovensku diaľnice. Moderátor Dolinský však zasiahol so slovami, že čerpanie z eurofondov je vyše 90 %-né a z EÚ dostávame viac ako do nej dávame. Táto šarvátka medzi politikmi však zrejme nebola posledná a dvojica sa pravdepodobne stretne aj v budúcnosti.

Celú diskusiu si pozriete vo videu v čase 4:30 až 1:02:00

Zdroj: TA3 │ Foto: TA3, Facebook/Zomri