K hroznej tragédii došlo v obci Horný Pial (okr. Levice). Dve ženy v aute zn. Renault doslova zmasakroval vlak idúci z Košíc do Bratislavy. Ani jednu z nich už nikdy neuvidia deti, hoci Alžbetu delilo od domu len 150 metrov.

K hroznej tragédii došlo v piatok v obci Horný Pial (okr. Levice). Dve ženy sa vracali z práce, keď ich na Renaulte zmietol z priecestia vlak idúci z Košíc do Bratislavy: “Pri nehode došlo k zrážke rýchlika a osobného vozidla, pričom následkom nehody utrpeli dve osoby z vozidla zranenia nezlučiteľné so životom,” uviedli hasiči.

Dve kolegyne, Darina († 30) a Alžbeta († 46) sa tak už nikdy neuvidia so svojimi deťmi. Alžbeta, ktorá mala dospelé deti, išla s mladšou ženou v aute pritom len kvôli výnimočnej situácii: “Betka chodila autobusom. Ale bol sviatok, preto ju viezla kolegyňa. Od domu ju delilo niečo cez 150 metrov,” uviedol pre Nový Čas smutné slová sused.

Darina mala však len 30 a doma ju už nikdy neobíjmu dve malé deti: “Je to strašné. Ja neviem, čo sa tu deje. Od začiatku roka sme mali v dedine viac ako 20 pohrebov. Darina žila s partnerom a mali dve malé dievčatká. Tá mladšia pôjde teraz do prvej triedy,“ uviedla suseda. Na sociálnej sieti sa pritom ozvalo viac ľudí, ktorí boli priamymi svedkami nehody a nevedia si vysvetliť, čo sa stalo. Niektorí však hovoria o chybnej svetelnej signalizácii, ktorá ich samých neraz zmiatla. Čo však bolo presnou príčinou tragédie, ukážu až slová polície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Pexels