Na internete sa objavil príspevok mladej ženy, ktorá sa rozhodla prehovoriť v mene svojej mamy. Frustráciu si vybila vo facebookovej skupine “Priznania žien“, kde opísala, čo musí jej milovaná matka znášať každý deň v práci s úsmevom na tvári.

Slovenka zverejnila na sociálnej sieti úprimné vyjadrenie, ktorým chcela apelovať na správanie zákazníkov. Jej mama sa totiž živí ako predavačka, pričom má každý deň plné ruky práce. Zároveň však musí znášať nepríjemné poznámky nakupujúcich, ktoré ju unavujú ešte viac.

Starostlivá dcéra opísala, čo si najdôležitejšia žena jej života vytrpí za kasou. ,,Smutné, že v dnešnej dobe sa berie práca predavačky ako podradná práca, no myslím, že podradná práca je len tá, ktorú vykonáva podradný človek a môže byť aj minister. Nepíšem to preto, že by som bola predavačka, ale moja mamka je a mrzí ma, že doma počúvam, akí sú ľudia hnusní. Namiesto pozdravenia, poďakovania ich častujú nadávkami typu “je*nuté predavačky” len kvôli tomu, že nemôžu otvoriť ďalšiu pokladňu,“ uviedla v úvode mladá žena.

Následne sa rozhodla osloviť ľudí, ktorí si veľmi radi vylievajú zlosť na predavačkách. Je presvedčená, že aj ony si zaslúžia rešpekt a slušné správanie. ,,Fakt ľudia, mali by sme byť k sebe milší a správať sa s úctou, vedieť sa pozdraviť a poďakovať. To, že musíte čakať v rade, lebo v obchode je veľa ľudí, za to milé predavačky nemôžu. Niektorí ľudia musia nakupovať každý deň xy nepotrebných vecí, kvôli ktorým čakáte! Skúste si vstúpiť do svedomia, ako by ste sa cítili vy, keby sa každý deň stretávate s nervóznymi, netrpezlivými ľuďmi,” vyzvala zákazníkov. Jej príspevok sa stal populárnym a doposiaľ si získal takmer tisíc lajkov. Mnohí sa dokonca v komentároch stotožnili so slovami milovanej dcéry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Priznania žien  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com