Trúchliace rodiny sú zdrvené z náhlej smrti svojich milovaných, ktorí zomreli vinou opitého vodiča. O to viac zostali v šoku, keď sudca rozhodol, že obvinený Dušan D. bude stíhaný na slobode. Jeden z rodičov sa rozhodol popísať, čo sa dialo v ich domácnosti, keď bolo zverejnené rozhodnutie súdu.

Natália Hamráková je jednou z obetí tragickej dopravnej nehody na Zochovej v hlavnom meste. 19-ročná študentka právnickej fakulty Univerzity Komenského utrpela zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Aspoň malou útechou bola informácia, že opitému vodičovi hrozí 25 rokov až doživotie.

Mnohí občania vrátane trúchliacich rodín boli presvedčení, že súd pošle páchateľa Dušana D. do väzby, kým prebehne vyšetrovanie. Sudca Okresného súdu Bratislava I. však pred pár hodinami rozhodol, že obvinený bude stíhaný na slobode. Ťažko si predstaviť, čo museli prežívať zdrvené rodiny, keď videli vraha ich detí na slobode.

K rozsudku sa vyjadril aj otec Natálie, Pavol Hamrák, ktorý je taktiež členom politickej strany Dobrá voľba a momentálne kandiduje za poslanca Košického kraja a poslanca mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi. ,,Má ten sudca nejaké svedomie? Za takú spravodlivosť sme bojovali? Keď sa to dozvedela manželka, mamka Natálky, odpadla a nemohli sme ju prebrať,“ uviedol zarmútený otec.

Sudca o vzatí do väzby rozhodoval vo štvrtok (6. októbra) v deň, keď Natálie oslavujú svoj meninový deň. ,,…tento darček dostala k meninám od sudcu. Nech sa pán sudca príde pozrieť manželke do očí (každej matke zavraždených detí) a nech im povie, že ten vrah je ctihodný občan Bratislavy. Že vraj “náš človek už neexistuje“,“ s hnevom dodal Hamrák. Posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutoční dnes (7. októbra) podľa obradov rímsko-katolíckej cirkvi v obradnej sieni Domu smútku na cintoríne v Spišskej Novej Vsi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Pavol Hamrák  |  Foto: FB/Natália Hamráková, Pavol Hamrák, Polícia SR-Bratislavský kraj