Na svete je približne 300 miliónov farboslepých ľudí, ktorí nevidia krásy tohto sveta tak ako my zdraví. Firma EnChroma darovala všetkým týmto ľuďom zázrak v podobe okuliarov, ktoré im umožnia vidieť reálne farby. Práve takéto okuliare dostal od svojich vnúčat aj starší pán a jeho reakcia stojí za pozretie. 

Spomínaná firma vytvorila okuliare, ktoré používajú špeciálne filtre na odlíšenie jednotlivých odtieňov farebného spektra. Farboslepí ľudia majú veľmi obmedzené farebné spektrum. Pri niektorých ho tvoria sivé farby. Väčšina však farby vidí, no úplne inak ako ľudia bez deficitu. Podľa color-blindness.com  má na celé farebné spektrum vplyv akákoľvek porucha farbocitu Práve preto farboslepí ľudia vidia farby iným spôsobom ako my.

Spoločnosť Valspar vytvorila dokument, v ktorom sa ľudia prvýkrát vyjadrujú o pocitoch, aké cítili, keď si okuliare vyskúšali a mali možnosť vidieť farebne. Okuliare dostanú aj iní záujemcovia, ktorí budú ochotní sa podeliť so svojím hendikepom, a taktiež farboslepí návštevníci múzeí v USA. Darček v podobe zázračných okuliarov dostal aj starší pán na videu. Emócie prežíval nielen on, ale aj jeho rodina. Videli ste už krajší darček ako darovať farebný svet?

Krátky dokument

https://www.youtube.com/watch?v=ea_xOqNvntA

Výber najlepších reakcií od firmy enchroma

Video/Foto: YouTube